YASNA IZBA - pomagamy, uczymy, opiekujemy się, rozwijamy.

Fundacja Lokalnego Wsparcia Kultury AITWAR od pierwszych dni bandyckiej napaści Rosji na Ukrainę udzielała aktywnie pomocy uchodźcom. Już 27 lutego 2022 roku współorganizowaliśmy bieg, podczas którego prowadziliśmy zbiórkę na Szpital w Charkowie.

24 kwietnia 2022 roku uruchomiliśmy miejsce opieki nad dziećmi młodszymi o nazwie YASNA IZBA, a kilka miesięcy później popołudniowy klub dla młodzieży YASNA IZBA 3.0 Youth Club.

Yasna Izba jest miejscem opieki i nauki. Dzieci otrzymują trzy posiłki, mają zajęcia z języka polskiego na poziomie przygotowującym do pierwszej klasy szkoły podstawowej, rytmikę, gry ogólnorozwojowe, wycieczki i opiekę fizjoterapeuty, logopedy i psychologa.

Yasna Izba 3.0 Youth Club oferuje młodzieży przestrzeń do wymiany myśli i wrażeń, zajęcia z języka polskiego (w tym konwersatorium połączone z dyskusyjnym klubem filmowym Movie_My), zajęcia ogólnorozwojowe z liderstwa, kulinaria, naukę gry na ukulele, gitarze akustycznej, gitarze elektrycznej i keyboardzie, koło turystyki pieszej i wiele innych zajęć będących realizowanych z inicjatywy młodych.

Całą historia naszych działań dostępna jest na profilu Yasnej Izby na FaceBooku:

AITWAR

Nasza fundacja realizuje również projekty w sferze edukacji obywatelskiej i edukacji kulturowej - w obszarze słowiańszczyzny (i nie tylko).

Yasna Izba Youth Club