Tworzymy i pomagamy.

Daliśmy naszym beneficjentkom wzmocnienie psychologiczne podczas sesji grupowych i indywidualnych, zabraliśmy je na wycieczki po Poznaniu opowiadając im o mieście i o Polsce, przeprowadziliśmy po ścieżkach trudnej polskiej rzeczywistości prawnej i skarbowej, pomogliśmy założyć własny biznes, by w końcu zaprosić dziewczyny na sesję fotograficzną.

 

"Po raz pierwszy od wybuchu wojny poczułam się kobietą" - to zdanie wypowiedziane przez jedną z uczestniczek jest kluczowe dla całego projektu.
Chcieliśmy nasze panie nie tylko oderwać od traumy wojennej, od wyobcowania emigracyjnego, ale przede wszystkim pokazać nam wszystkim, że nie są to anonimowe osoby. Za każdą z nich stroi jakaś historia, jakaś przeszłość. 


To nie są uchodźczynie, to nie są uciekinierki, to są nasze sąsiadki. Z sąsiedniego kraju, sąsiedniego miasta, sąsiedniej ulicy, sąsiedniego mieszkania, zza ściany...

 

Projekt Fundacji AITWAR "Jak się TU odnaleźć", którego celem była aktywizacja zawodowa i społeczna ukraińskich kobiet, został sfinansowany za pośrednictwem Miasta Poznania z funduszy przekazanych z dobrej woli narodu i rządu Tajwanu. 

 

Zdjęcia: Bartłomiej Śnierzyński
Makijaż: Natasza Horai
Stylizacja: Małgorzata Sikorska Stylistka DRESS no stress
Fryzury: Beata Ligocka
 

Projekt "Jak się tu odnaleźć" - sesja fotograficzna w CK Zamek w Poznaniu.

Kontakt

 

505 25 15 10

kontakt@fundacjaaitwar.pl

Fundacja AITWAR

 

ul. Perłowska 12/1

60-182 Poznań    

KRS: 0000472391  

Część doskonałych fotografii wykorzystaliśmy dla stworzenia KALENDARZA na 2023r.